Profilaktyka i leczenie miażdzycy

Miażdżyca, przewlekła choroba jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób współczesnego człowieka. Rozwija się skrycie i początkowo nie daje dolegliwości. W procesie miażdżycowym stopniowo dochodzi do gromadzenia się w błonie wewnętrznej naczyń tętniczych cholesterolu i jego estrów oraz lipidów. W pierwszym etapie, komórki śródbłonka naczyń gromadzą nadmierne ilości cholesterolu i lipidów, które z czasem są przemieszczane pod błonę wewnętrzną tętnic tworząc pasma tłuszczowe. Tego typu zmiany można zaobserwować już u dzieci!!! Podśródbłonkowe masy cholesterolowo-tłuszczowe sprzyjają gromadzeniu się makrofagów, co przyspiesza rozrost fibroblastów i komórek mięśni gładkich warstwy środkowej tętnic. Kolejnym etapem jest wapnienie tych ognisk, co prowadzi do miażdżycowego stwardnienia tętnic i pojawienia się ubytków śródbłonka nad ogniskiem miażdżycowym. Ubytki śródbłonka są przyczyną miejscowego spadku stężenia prostacykliny – czynnika zapobiegającego gromadzeniu się płytek krwi. W wyniku tego procesu w miejscach obnażonych błony wewnętrznej naczynia dochodzi do owrzodzeń, które stają się obszarami przyściennej agregacji płytek krwi i narastania przyściennych zakrzepów. Taki proces miażdżycowy występuje w tętnicach różnych narządów naszego organizmu i prowadzi do zmniejszenia się elastyczności i usztywnienia ścian naczyń krwionośnych. Z czasem dochodzi do zwężenia światła naczynia co upośledza odżywianie tkanek i narządów zaopatrywanych przez miażdżycowo zmienione tętnice.

Nie leczony proces miażdżycowy doprowadza do całkowitego zamknięcia światła tętnicy i dochodzi do martwicy zaopatrywanego fragmentu narządu – gdy proces dotyczy naczyń wieńcowych – mamy zawał mięśnia sercowego. W innych naczyniach może dojść do pęknięcia płytki miażdżycowej, a wytworzony zator np. tętnicy mózgowej doprowadza do niedowładu lewo lub prawostronnego. Taki jest mechanizm jakże groźnego udaru mózgowego. Bardzo często proces miażdżycowy toczy się w naczyniach tętniczych kończyn dolnych, co odczuwamy jako bóle w łydkach początkowo wysiłkowe – ustępujące po chwilowej przerwie. Z czasem dochodzi do bóli spoczynkowych, w następstwie do martwicy palców stóp – co prowadzi do kalectwa.

Współczesna nauka potrafi wytłumaczyć proces tworzenia się i odkładania w ścianach naczyń złogów miażdżycowych, określić czynniki sprzyjające rozwojowi miażdżycy. Nie do końca potrafi odpowiedzieć dlaczego występuje również u osób prowadzących higieniczny tryb życia, a także dlaczego występuje już wśród młodzieży, a nawet i dzieci. Pytanie dlaczego?? - pozostaje nadal do rozwiązania przez naukowców.

My lekarze praktycy, stykający się z miażdżycą na co dzień, opierając się na teoretycznych doniesieniach i praktycznych doświadczeniach, leczymy miażdżycę jako proces chorobowy obejmujący cały organizm.

Aby leczenie było skuteczne musi być kompleksowe – czyli obejmować prozdrowotne, niskokaloryczne odżywianie połączone z aktywnością ruchową, unikaniu używek – szczególnie palenia, łagodzenia stresu no i oczywiście farmakoterapia. W ostatnich latach w/w leczenie często jest wspomagane naturalnymi suplementami z szerokiego arsenału tradycyjnej medycyny dalekiego wschodu.

Doniesienia z Ośrodków Naukowych zajmujących się prozdrowotnym odżywianiem potwierdziły wieloletnie obserwacje, że Japończyny spożywający duże ilości produktów sojowych mają zdrowy układ krążenia nawet w podeszłym wieku, a ich krew zachowuje naturalną lepkość bez skłonności do nadmiernej agregacji (zlepiania) kwinek i tworzenia zakrzepów w naczyniach tętniczych. Skrzepy jak wiadomo są powodem wspomnianych zatorów i zawałów tak bardzo niebezpiecznych dla człowieka, bo prowadzą do inwalidztwa, a nawet przedwczesnych zgonów. Badania chińskich naukowców wykazały, że w procesie fermentacji ziaren soi z udziałem bakterii Bacillus-Sublitis Var syntetyzuje się enzym zwany Nattokinaza. Nattokinaza charakteryzuje się wysoką aktywnością fibrynolityczną, czyli jest zdolna rozpuścić nitki białka fibryny, które odpowiada za lepkość krwi i tworzenie skrzepów w naczyniach tętniczych serca, aorty, mózgu lub kończyn.


Szczegółówe działania Nattokinazy:

• rozrzedza krew, zwiększa objętość przepływu krwi przez naczynia, dzięki czemu poprawia zaopatrzenie tkanek i narządów w tlen,

• zwiększa elastyczność ścian naczyń krwionośnych,

• zmniejsza lepkość limfy,

• wspomaga funkcje drenażu i oczyszczania organizmu,

• niszczy nalot fibrynowy pokrywający komórki onkologiczne co umożliwia własnym komórkom układu immunologicznego tzw. killerom wczesne rozpoznanie i niszczenie komórek rakowych.

Międzynarodowa Korpocja chińska „Fohow-Feniks” zajmująca się produkcją naturalnych preparatów leczniczych wyprodukowała unikalny suplement diety „Kapsułki Siuczinfu” tzw. oczyszczacz naczyń.

Podstawowym składnikiem suplementu jest nattokinaza w połączeniu z ekstraktem z pestek winogron i ekstraktem z konstemy pięciolistnej.

Ekstrakt z pestek winogron stanowi najbogatsze źródło naturalnych bioflawonoidów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin. Dzięki tym składnikom, korzystnie wpływa na cały organizm, a szczególnie na układ krążenia i układ krwionośny. Ponadto bioflawonoidy zawierają znaczące ilości witaminy „P”, dzięki czemu posiadają zdolności regeneracyjne i opóźniają procesy starzenia, a także powstrzymują proces rozwoju nowotworów i neutralizują działanie wolnych rodników.

Ekstrakt z pestek winogron ma także zdolność oczyszczania krwi i usuwania substancji toksycznych z organizmu.

Ekstrakt z kinostemy pięciolistnej zawiera znaczne ilości sapomin, które korzystnie oddziałują na nasz organizm. Ekstrakt z kinostemy posiada działanie terapeutyczne w schorzeniach układu krążenia, a w szczególności nadciśnienia tętniczego, obniża poziom cholesterolu, spowalnia proces miażdżycowy w naczyniach tętniczych.

Przy wsparciu Państwowego Komitetu Chin do spraw Nauki, Korporacja „Fohow-Feniks” w oparciu o najnowsze technologie wyprodukowała unikalny suplement żywieniowy, zawierający wspomniane aktywne biologicznie składniki, korzystnie oddziałujące na nasz organizm, a w szczególności na układ krążenia (oczyszcza naczynia tętnicze ze złogów miażdżycowych, spowalnia proces rozwoju miażdżycy).

Preparat jest zalecany w profilaktyce schorzeń krążeniowych, onkologicznych, okulistycznych. Może być stosowany wspomagająco w leczeniu farmakologicznym miażdżycy.

Miliony ludzi na całym świecie, którzy muszą regularnie przyjmować popularne antykoagulanity – aspirynę i jej pochodne, które w przewlekłym przyjmowaniu mogą doprowadzać do krwawień w przewodzie pokarmowym – uzyskują naturalny, bezpieczny, dobrze wchłaniany i skuteczny preparat, który może być stosowany przewlekle, nie daje skutków ubocznych i reakcji alergicznych.


Kapsułki Siucczinfu stanowią naturalną alternatywę dla aspiryny do profilaktyki
i wspomagania leczenia schorzeń układu krążenia.

Bardzo ważne jest to, że w odróżnieniu od lekarstw tradycyjnych, kapsułki „oczyszczacza” chroniąc przed zakrzepicą wewnątrznaczyniową, nie stanowią przeszkody w krzepnięciu krwi w przypadku uszkodzeń naczyń i urazów.

Jedno opakowania zawiera 120 kapsułek po 250 mg.

Zalecane stosowanie – 3 miesiące.

Informacje opracował lekarz Adam Madarasz

Przed zastosowaniem preparatu wskazana moja konsultacja lekarska


Rejestracja i leczenie miażdżycy: tel. 603-675-001

Zajęcia ruchowe uzupełniające leczenie oraz profilaktyczne w Szkole Zdrowia Ruchu i Tańca Janusz Danielczy, www.wifotan.com


 


Spondyliatria

- Akupunktura
- Medycyna Dalekiego Wschodu
- Leczenie Niepłodności